Projekta “Lauvu spēles” ietvaros tiek laists klajā pirmais Liepājas Lauvēna videostāsts, kas vēstī par Liepājas ģerbonī ietvertā simbola – divastainā lauvas gaitām pilsētā, nemanāmi palīdzot pilsētniekiem visdažādākajās ikdienas gaitās un tādejādi kļūstot par mazo, neredzamo supervaroni.
Projekta “Lauvu spēļu” radošās komandas iecere ir ne tikai nodrošināt dažādas izzinošas un brīvā laika pavadīšanas aktivitātes ģimenēm ar bērniem, bet arī pilsētas simbolam piešķirt raksturu, kurš pauž drošsirdības, laipnības, gudrības un bērnu auditorijai saprotami uzrunājošu vērtību kopumu.
Video scenārija autore Anna Paula Gruzdiņa pastāsta: “Varētu teikt, ka ideju par lauvu-supervaroni man iedeva pati lauva. Pilsētas dienvidu robežas ģerbonis atrodas ērtā velobrauciena attālumā, tāpēc visbiežāk apciemoju šo lauvu un man ienāca prātā kāda ideja katru reizi, kad tur pakavējos - te lauvai kaut ko pastāsta kaija, te viņai pazudusi liepa, te izaudzis mazais lauvēns un jāved iepazīt Liepāju. Reiz es smejoties stāstīju par šo savu īpatnējo mūzu līdz sapratu, ka, ja jau lauva man šādi palīdz, varbūt viņa palīdz visiem liepājniekiem. Un kāpēc gan lauva nevarētu būt supervaronis? Tā tapa ideja par lauvas varoņdarbiem, kas uzrunāja arī projekta komandu.
Šajā video Liepājas ģerboņa lauva iepazīstina ar sevi un saviem varoņdarbiem. Katrs ir aicināts skatīties un spriest, kuros no tiem nepieciešams superspējas un kuros - vienkārši izpalīdzība. Varbūt tā ir superspēja, kura piemīt mums visiem, bet tas būs jāizzina katram pašam. ”
Kā iepriekš informēts, biedrība “KultūrBĀKA”, pateicoties Sabiedrības integrācijas fonda no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta "Ģimenei draudzīgas vides veidošana" ietvaros, sākot ar maiju realizē projektu “Lauvu spēles”.
Šobrīd projekta ietvaros tiek gatavoti videostāsti par Liepājas lauvēna gaitām pilsētā, taču drīzumā gaidāmas arī virtuālas radošās darbnīcas bērniem un orientēšanās maršruts pilsētvidē, kuru būs iespējams izstaigāt izmantojot aplikāciju.
Video stāsta tapšanā piedalījās projekta “Lauvu spēles” radošā komanda, biedrības “KultūrBĀKA” pārstāvji un brīvprātīgie. Lomās – Olivers Ivuškāns, Rihards Bulavs, Ārons Bulavs, Lība Klinta Jermoļenko, Ārnijs Arājs, Krists Egliņš, stāstnieks – Adrians Ķeiris.
Scenārija autore – Anna Paula Gruzdiņa, Lauvēna vizuālā atveida izstrādātāja – dizainere Madara Pilipa Matisone, animatori – Edīte Molotoka, Kristers Jakubovskis, mūzikas autors - Jānis Ivuškāns, ukulele – Kristaps Vītols Vītoliņš, video risinājumu nodrošinātājs - Ritvars Sproģis (OHM.lv).
Videostāsts par Lauvēna piedzīvojumiem
Par projekta aktivitātēm ir iespēja uzzināt sekojot līdzi jaunumiem arī “Lauvu spēļu“ Facebook kontā, kā arī biedrības “KultūrBĀKA” sociālo kontu Facebook un Instagram ietvaros.
Visas projektā paredzētās aktivitātes būs bezmaksas un pieejamas plašam sabiedrības un interesentu lokam.
Informāciju sagatavoja
Ieva Dzintare
Projekta “Lauvu spēles” sabiedrisko attiecību, satura mārketinga speciāliste
Tālrunis: 28 843 026
E-pasts: kulturbaka@gmail.com