Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Liepājniekus aicina piedalīties bezmaksas “Digitālās nedēļas 2023” pasākumos14. aprīlis, 2023Izglītība

    1 no 1Apmācību nodarbība Liepājā.

    No 24. līdz 28. aprīlim Latvijā norisināsies ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2023”. Plašu klātienes un tiešsaistes digitālo prasmju pilnveides pasākumu programmu iedzīvotājiem piedāvā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs un Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), kā arī Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar vairāk nekā 15 partneriem. Dalība visos pasākumos ir bezmaksas.

    Šogad Digitālās nedēļas uzsvars visā Latvijā tiek likts uz aktīvāku digitālo tehnoloģiju un pakalpojumu izmantošanu, vienlaikus pievēršot uzmanību digitālajai identitātei, drošībai un kritiskajai domāšanai. Atbilstoši šiem darbības virzieniem, arī Liepājā organizētie pasākumi paredzēti visdažādākajām mērķauditorijām, lai iegūtu ikdienā noderīgas zināšanas un prasmes visos digitālo prasmju līmeņos, sākot no pamata un beidzot ar augstām tehnoloģijām.

    Pirmdiena, 24. aprīlis:

    •  15.00–16.30 Tiešsaistes seminārs “EPALE platformas aktualitātes un iespējas”.

    Pasākuma laikā dalībnieki iepazīsies ar aktualitātēm pieaugušo izglītības jomā Latvijā un Eiropā, uzzinās par EPALE platformas iespējām un iemācīsies pievienot savus ierakstus. Lai būtu vieglāk izsekot platformas iespējām, aicinām reģistrēties tajā iepriekš. Vebināru vadīs EPALE Nacionālā atbalsta dienesta darbinieki. Šī semināra primārā mērķauditorija ir izglītotāji un citi interesenti.

    Pieteikšanās: https://ieej.lv/EPALEregistracija

    • 17.30–18.15 Tiešsaistes seminārs “MATIFIC matemātikas apguves interaktīvā mācību platforma”.

    Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar inovatīvu matemātikas apguves platformu "Matific”. Tā ir interaktīva, uz spēļu elementiem balstīta mācību vide, personalizēta mācību procesa nodrošināšanai un paredzēta 1.–6. klašu skolēniem. Darba valodas - angļu un latviešu. Šī semināra primārā mērķauditorija ir 1.–6. klašu skolēnu vecāki.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    Otrdiena, 25. aprīlis:

    • 11.30–12.30 Tiešsaistes seminārs “Kā pārmaiņas uzņēmumā ietekmē tā digitālo tēlu?”

    Pareizi veidots un aizsargāts uzņēmuma digitālais tēls ir nozīmīgs tā nepārtrauktas un drošās darbības elements. Taču nereti, uzņēmumam nonākot pārmaiņu priekšā (darbinieku maiņa, zīmola maiņa, projekta pabeigšana, maksātnespējas, uzņēmuma likvidācijas vai saimnieciskās darbības apturēšana, uzņēmuma pirkšana vai pārdošana, u.c.), tā identitātei tiešsaistē netiek pievērsta pietiekoša uzmanība, kas uzņēmumam rada liekas juridiskas un finansiālas problēmas. Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļas (Nic.lv) pārstāvis pastāstīs par uzņēmuma domēna vārda ilgtspēju, kas  spēj uzlabot iestādes kiberdrošību, budžetu un uzņēmējdarbību kopumā. Šī semināra primārā mērķauditorija ir uzņēmumu pārstāvji un topošie uzņēmēji.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 18.00–19.00 Klātienes meistarklase uzņēmējiem “ChatGPT”.

    Meistarklase ir paredzēta uzņēmumu dažādu līmeņu vadītājiem, lai sniegtu vērtīgas atziņas un praktiskas stratēģijas, kas palīdzētu uzņēmējiem sasniegt savus biznesa mērķus. Dalībnieki uzzinās, kā izmantot ChatGPT, kā arī citas tehnoloģijas un inovācijas, lai veicinātu sava biznesa izaugsmi, optimizētu mārketinga stratēģijas un uzlabotu klientu iesaisti. Šīs meistarklases primārā mērķauditorija ir uzņēmumu pārstāvji un topošie uzņēmēji.

    Vieta: Liepājas tehnoloģiju klastera telpās, Kungu ielā 2 (2. stāvs).

    Pieteikšanās: https://www.digip.lv/reg/chatgpt-mk

    •  18.00–21.00 Klātienes praktiska nodarbība inženierzinātņu jomas studentiem “Kā robotu vadības zināšanas ietekmē uzņēmējdarbības izaugsmi?”

    Mūsdienās uzņēmējdarbībā tiek pieprasīti dažādi risinājumi, lai optimizētu ražošanu. Tas tiek risināts ar dažādu robotu pielietojumu. Šīs nodarbības mērķis ir veicināt inženiertehnisko studentu radošo domāšanu starp trīs jomām – robotika, uzņēmējdarbība un ražošanas optimizācija. Nodarbības laikā tiks izstrādāti dažādi risinājumi, lai efektīvi optimizētu un atrisinātu kādu ražošanas uzņēmuma problēmu. Šīs nodarbības primārā mērķauditorija ir inženierzinātņu jomas studenti.

    Vieta: Zinātnes un inovāciju izglītības centra telpās, Autoru ielā 4/6. 

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    Trešdiena, 26. aprīlis:

    • 15.00–16.00 Klātienes seminārs “Zelta likumi finanšu drošībai digitālā vidē”.

    Finanšu drošība digitālajā vidē — kā pasargāt sevi un neuzķerties uz krāpniekiem internetā. Informatīvā semināra laikā dalībnieki uzzinās, kādi šobrīd ir krāpšanas veidi, kādi ir zelta likumi, lai nezaudētu savu naudu. Kā atpazīt krāpniekus un ko darīt, ja tomēr dati nodoti krāpniekiem. Šī semināra mērķauditorija ir ikviens interesents.

    Vieta: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra telpās, Peldu ielā 5.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    • 18.00–20.00 Klātienes kiberdrošības meistarklase “Pikšķerēšana un drošība viedtālrunī”.

    Kiberdrošības meistarklasi vadīs jomas pārzinātājs Kristaps Kozlovskis un kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons. Šī meistarklase būs kā turpinājums jau veiksmīgi īstenotajam kiberdrošības tēmas pieteikumam, kas noritēja 9. martā, un šoreiz tā būs veltīta pikšķerēšanas uzbrukumu novēršanai, kā arī drošībai viedtālruņos. Šīs meistarklases mērķauditorija ir ikviens interesents.

    Vieta: Liepājas tehnoloģiju kastera telpās, Kungu ielā 2 (2. stāvs).

    Pieteikšanās: https://www.digip.lv/reg/kiberdrosibas-mk-2

    Ceturtdiena, 27. aprīlis:

    • 10.00–11.00 Tiešsaistes seminārs IT mentoriem un pedagogiem “Labā prakse mācību satura platformas SOMA lietošanā”.

    Nodarbības laikā tiks demonstrēts, kā strādā “SOMA klasei” funkcionalitāte jeb - kā uzsākt interaktīvu viedstundu, uzdot skolēniem pildīt testus, sekot līdzi rezultātiem un pēc tam apkopojumu ievietot e-klasē. Papildus būs iespēja uzzināt, kā izmantot platformas resursus, lai uzdotu  mājasdarbus e-klasē. Soma.lv pārstāvji demonstrēs jaunākos platformas uzlabojumus, kā arī pastāstīs par gaidāmajām izmaiņām. Sarunas laikā dalībniekiem būs iespēja uzdot sev interesējošos tehniskos jautājumus par platformu soma.lv. Šī semināra primārā mērķauditorija ir IT mentori un citi pedagogi.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 11.00–12.00 Tiešsaistes seminārs vecākiem “Soma.lv mācību satura platforma”.

    Vecāki uzzinās, kā platformai soma.lv pieslēgties ar savu e-klases paroli, kā atšķiras saturs, kas pieejams viņiem, skolēniem un skolotājiem. Pēc nodarbības vecāki būs informēti par soma.lv pieejamo saturu un tā izmantošanu dažādiem vecumposmiem. Apskatīsim Viedtēmas, E-grāmatas, Digitālās darba lapas, Rakstāmgrāmatas un Video. Šī semināra mērķauditorija ir ikviens interesents.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    •  12.00–13.00 Tiešsaistes seminārs “Mākslīgais intelekts - draugs vai drauds mūsdienu izglītībā”.

    Arvien izplatītāki paliek dažādi mākslīgā intelekta rīki, tai skaitā ChatGPT, līdz ar to  - rodas jautājums, kā tos veiksmīgāk izmantot, tai skaitā izglītībā. Tie var būt palīgs mācību procesā, vai arī veicina negodīgumu pastāvīgo darbu izstrādē? Jaunākās tehnoloģijas var uzlabot mācīšanās procesu un būt ļoti noderīgas izglītības jomā, tomēr to izmantošanai ir jābūt ētiskai. Semināra dalībnieki uzzinās, kā labāk izmantot šos rīkus, kādas iespējas tie sniedz un kā atklāt negodīgu mākslīgā intelekta izmantošanas praksi. Šī semināra primārā mērķauditorija ir pedagogi un vecāki.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 13.00–15.00 Klātienes seminārs “”Skolo.lv” izmantošana pirmsskolas izglītības skolotāju darbā”.  

    Vairāk varēs uzzināt par platformas skolo.lv izmantošanu pirmsskolas pedagoģiskā procesa plānošanā -  materiālu un interaktīvu uzdevumu izveide atbilstoši tematam, tematisku resursu apkopošana, izmantošana, kopīgošana ar citiem dalībniekiem (iestādes pedagogiem), regulāra, aktuāla komunikācija ar darbiniekiem, izmantojot koplietošanas dokumentus. Nodarbībā Gita Roze demonstrēs Saldus PII “Pasaciņa” labās prakses piemērus par platformas “skolo.lv” izmantošanu un dalībnieki praktiski vingrināsies izveidot interaktīvus materiālus atbilstoši izvēlētajam tematam. Šī semināra primārā mērķauditorija ir pirmsskolas pedagogi.

    Vieta: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra telpās, Peldu ielā 5.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    •  13.30–16.30 Klātienes seminārs “Medijpratības kurss VeryVerified.eu - praktisks un mūsdienīgs rīks kritiskās informācijas patērēšanas veicināšanai”.

    VeryVerified.eu ir globālās attīstības un izglītības organizācijas IREX izstrādātais tiešsaistes kurss medijpratībā, kurš pieejams piecās valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, angļu un krievu). Kurss praktiskā un interaktīvā veidā aplūko dažādus ar kritiskās informācijas patērēšanu saistītus jautājumus, piemēram, kvalitatīva informācijas atlase, sociālo mediju algoritmi, stereotipu loma informācijas uztverē, kognitīvās noslieces, u.c.. Kursu var apgūt gan individuāli (beigās saņemot diplomu), gan arī instruktora vadībā. Seminārā būs iespēja iepazīties ar metodoloģiju, kā to var izmantot izglītības iestādēs. Šī semināra primārā mērķauditorija ir izglītības iestāžu IT mentori un karjeras konsultanti.

    Vieta: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra telpās, Peldu ielā 5.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    • 13.30–15.00 Tiešsaistes seminārs “ELIIS platformas attīstība un nākotnes vīzija”.

    Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar Eliis sistēmas esošo funkcionalitāti un jaunākajiem uzlabojumiem. Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, metodiķiem un vadītājiem būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem par sistēmas lietošanu. Tiks pārrunāti Eliis sistēmas nākotnes plāni un vīzija. Šī semināra primārā mērķauditorija ir pirmsskolas iestādes pedagogi un metodiķi.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 15.00–16.00 Klātienes seminārs pedagogiem “Interaktīva spēle kā efektīvs mācību paņēmiens mūsdienīgā stundā”.

    Mūsdienu jaunajai paaudzei interaktīvu spēļu elementu izmantošana mācību procesā ir labs motivators un, atrodot īsto platformu vai rīku, var aktivizēt skolēnu zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī veicināt sadarbības prasmes. Nodarbībā tiks aplūkotas tādas tēmas kā tiešsaistes spēļu rīki mācību tēmu nostiprināšanai, terminu, jēdzienu aktualizēšanai. Mācību procesa organizatori interaktīvam un interesantam darbam klasē. Šī semināra primārā mērķauditorija ir pedagogi.

    Vieta: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra telpās, Peldu ielā 5.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    • 18.00–20.00 Klātienes nodarbība “Ko bērni iemācās Zinātnes un izglītības inovāciju centrā?”

    Mācību gads jau tuvojas noslēgumam, tāpēc šīs nodarbības laikā vecākiem un viņu bērniem būs iespēja uzzināt par plašajām iespējām kādas tiek piedāvātas ZIIC. Iepazīt dažāda tipa tehnoloģijas, kuras bērniem ir iespēja praktiski izmēģināt un iemācīties izmantot radošu ideju īstenošanai. Šīs nodarbības primārā mērķauditorija ir bērni un viņu vecāki.

    Vieta: Zinātnes un inovāciju izglītības centra telpās, Autoru ielā 4/6.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    Piektdiena, 28. aprīlis:

    • 10.00–10.40 Tiešsaistes seminārs “Galvenie riski, ar kuriem saskaras bērni un jaunieši sociālajos medijos”.

    Mūsdienās bērni un jaunieši savā telefonā vienlaicīgi lieto vairākas sociālās platformas, kurās sazinās viens ar otru, publicē un apmainās ar fotogrāfijām, video un informāciju. Drossinternets.lv akcentēs galvenos riskus, ar kuriem saskaras bērni un jaunieši sociālajos medijos. Prezentēs pētījuma rezultātus par jauniešu prasmēm un ieradumiem pārbaudot informācijas patiesumu sociālajos medijos. Šī semināra mērķauditorija ir ikviens interesents.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 14.00–15.00 Tiešsaistes seminārs “Piedalies eParaksta apmācībās!”

    eParaksta komanda aicina ikvienu – privātpersonas, uzņēmējus un organizācijas pieteikties uz bezmaksas semināru par eParaksta rīkiem, to iegūšanu un lietošanu. Kā iegūt eParaksta rīkus? Kas ir e-Identitāte un kur to izmantot? Kā pārbaudīt un parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv, mobilajā lietotnē eParakstsLV un programmā eParakstītājs 3.0.? Dokumentu formāti un koplietošanas iespējas. Šī semināra primārā mērķauditorija ir uzņēmēji, organizācijas, kā arī ikviens cits interesents.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaTiessaiste

    • 16.00–17.00 Klātienes praktiskā nodarbība “Digitālo rīku izmantošana bērna valodas attīstībai”.

    Logopēde Aiga Budriķe-Ziemele dalīsies pieredzē kā ikdienā mājās attīstīt sava bērna runu un valodu. Nodarbībā tiks aplūkotas dažādas metodes - vingrinājumi, attīstošās spēles un pieejamie interneta resursi. Šīs nodarbības mērķauditorija ir ikviens interesents.

    Vieta: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra telpās, Peldu ielā 5.

    Pieteikšanās: https://ej.uz/DIGILiepajaKlatiene

    Interesenti aicināti pieteikties pasākumiem līdz 20. aprīlim, iesniedzot tiešsaistes pieteikuma formu, kas norādīta pie katra konkrētā pasākuma. Saite dalībai tiešsaistes pasākumos tiks nosūtīta visiem reģistrētajiem dalībniekiem uz anketā norādīto e-pasta adresi. Papildu jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi mc@liepaja.edu.lv.

    “Digitālās nedēļas 2023” Latvijā ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi TVNET portālā, LIKTA Facebook lapā un citās interneta tiešraidēs. Latvijā paredzētas šādas tematiskās dienas ar centrālajiem pasākumiem un kampaņas partneru aktivitātēm:

    • 24. aprīlis: Digitālās  nedēļas atklāšanas diena
    • 25. aprīlis: Digitālie rīki un prasmes uzņēmējiem
    • 26. aprīlis: Digitālās drošības diena
    • 27. aprīlis: Digitālās prasmes izglītībai
    • 28. aprīlis: Mediju prasmes un digitālie resursi

    Latvijā “Digitālā nedēļa 2023” (#eprasmes23) organizē Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) sadarbībā ar vairāk nekā 150 partneriem Eiropas Savienības Prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) un ALL Digital Weeks 2023 (#ADWeeks2023) ietvaros, un šogad Latvijā tā notiks jau 14. reizi. Papildu informācija ir pieejama Latvijas digitālo prasmju partnerības platformā www.eprasmes.lv.

    Informāciju sagatavoja

    Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
    Peldu iela 5, LV-3401, Liepāja