Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un pamatfunkcijas, tajā tiek izmantotas gan pirmās, gan trešās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Nolūkā uzlabot tīmekļa vietnes funkcionalitāti un saturu, ar Jūsu piekrišanu papildus šajā tīmekļa vietnē var tikt izmantotas gan pirmās puses statistikas sīkdatnes, analizējot apmeklējumu statistiku, gan trešās puses sociālo mediju sīkdatnes, darot pieejamus šajā tīmekļa vietnē izvietotos video materiālus.

Skatīt papildu informāciju par personas datu apstrādi un sīkdatnēm.

    Liepājas teātrī top drāma „Visi mani dēli”15. janvāris, 2025Kultūra

    Izrādes titulbilde
    1 no 1

    Šobrīd Liepājas teātrī pirmo reizi strādā režisore Inese Mičule, iestudējot 20. gadsimta vidus amerikāņu kulta rakstnieka Artura Millera drāmu „Visi mani dēli”. Pirmizrādi iestudējums, kas iekļauts arī lielās zāles abonementā, piedzīvos 8. februārī.

    „Mani vienmēr interesējuši amerikāņu klasiķu Tenesija Viljamsa, Jūdžina O’Nīla un Artura Millera darbi. Šo lugu Millers rakstīja vairākus gadus, tā ir pirmā, kas viņam atnesa patiesi lielus panākumus. Interesanti ir tas, ka autors bija nolēmis mest mieru dramaturģijai, ja šī luga netiks atzīta,” par dramaturģiskā materiāla izvēli saka režisore. „Laba dramaturģija iedvesmo – labs meistars zina kalna taku, tev tikai atliek viņam uzticēties un doties līdzi. Klasiķi bieži raksta par cilvēkā dziļi paslēptajām dzīlēm – labā un ļaunā sadursmi – tie ir jautājumi, kas bija svarīgi pirms piecdesmit gadiem un ir svarīgi arī šobrīd,” viņa papildina.

    Luga, kuras stāsts balstīts patiesos notikumos, risinās pēckara Amerikā. Tās centrā ir Džo Kellers ar ģimeni – sievu Keitu un dēlu Krisu. Lai nodrošinātu savas ģimenes labklājību, Džo ir pieņēmis lēmumu, kas vēlāk radījis traģiskas sekas. Apstākļiem pamazām noskaidrojoties, arvien vairāk tās sāk izjust arī viņa tuvinieki.

    Autors savā veidā izceļ kapitālisma esenci, kad materiālais labums nereti kļūst svarīgāks par morāles un ētikas normām. Sabiedrība piever acis uz morāli, ja ienākumi un labums turpina augt. Autors – grieķu traģēdijas cienīgā mērogā – atklāj tā saucamā mazā cilvēka ilūziju krahu un neaizsargātību šķietami drošā demokrātiskās sabiedrības mehānismā; un runā par to, ka cilvēka publiskās darbības un pienākumi nav atdalāmi no viņa privātajiem un ka viņš ir tikpat atbildīgs pret visu cilvēci, kā pret savu ģimeni.

    Galvenās lomas izrādē atveidos Ģirts Krūmiņš, Inese Kučinska, Mārtiņš Kalita, Madara Kalna. Pārējās lomās Rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Signe Dancīte, Armands Kaušelis, Everita Pjata-Gertnere, Rūdolfs Pēcis vai Kārlis Dreiblats.

    „Liepājā jūtos ļoti pieņemta, tā ir patīkama un satraucoša sajūta. Aktieru attieksme pasaka visu – viņi ir atvērti un uz sadarbību vērsti, līdz ar to darbs notiek ļoti organiski,” saka I. Mičule.

    Kopā ar režisoru strādā māksliniece Agnese Kaupere, kas veido gan scenogrāfiju, gan kostīmus, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, video mākslinieks Dainars Albužis. Lugu tulkojusi pati režisore.

    Izrādi iespējams noskatīties arī 9. februārī (pēc šīs izrādes paredzēta tikšanās ar izrādes veidotājiem), 15. februārī un 2. martā.

    Informāciju sagatavoja

    Zanda Borga
    Liepājas teātra literārā padomniece
    E-pasta adrese: zanda.borga@liepajasteatris.lv