33. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā, nākamā gada 8. martā, Liepājas Simfoniskais orķestris kā vakara īpašo viesi aicinājis spožo vācu čellistu Danielu Milleru-Šotu, lai koncertzālē “Lielais dzintars” kopīgi atskaņotu Kamila Sensānsa virtuozo Pirmo čellkoncertu.
Daniels Millers-Šots pasaulē izslavēts ar savām izteiksmīgajām interpretācijām un spožo tehniku, kas sadarbību ar Liepājas Simfonisko orķestri galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā sola muzikāli krāšņu.
Kamila Sensānsa Pirmais čellkoncerts izceļas ar savu emocionālo dziļumu un tehnisko sarežģītību, kas pieprasa no solista ļoti augstu meistarību, tomēr tas nav traucējis skaņdarbam kļūt par vienu no visbiežāk atskaņotajiem koncertiem čella repertuārā.
Daniels Millers-Šots ir viens no pasaulē pieprasītākajiem čellistiem, un regulāri koncertē ar pasaules vadošajiem orķestriem. ASV tie ir Ņujorkas, Bostonas, Klīvlendas, Čikāgas, Filadelfijas, Sanfrancisko un Losandželosas simfoniskie kolektīvi, Eiropā – Berlīnes filharmoniķi, Leipcigas Gewandhaus orķestris, Parīzes Radio orķestris, Londonas Simfoniskais un arī Filharmonijas orķestris, Austrālijā – Sidnejas un Melburnas simfoniskie orķestri un daudzi citi kolektīvi.
Daudzus gadus viņš valdzina klausītājus arī kā klasiskās mūzikas vēstnieks 21. gadsimtā un tilta veidotājs starp mūziku, literatūru un vizuālo mākslu. “The New York Times” viņu raksturo kā “ārkārtīgi izteiksmīgu” un “bezbailīgu solistu ar ugunīgu spēles tehniku”.
Ar lielu aizrautību Daniels Millers-Šots atskaņo gan klasiskās mūzikas pērles, gan paplašina čella repertuāru, sadarbojoties ar mūsdienu komponistiem un atklājot publikai mazāk zināmus skaņdarbus, tostarp arī ar paša veidotām aranžijām. Savus čella koncertus viņam veltījuši tādi komponisti kā Džordžs Aleksandrs Albrehts, sers Andrē Previns un Pēters Ružička.
Vairāk nekā 25 gadus ilgās karjeras laikā Daniels Millers-Šots izveidojis plašu diskogrāfiju, kas viņam nesusi starptautisku atzinību. Tajā, cita starpā, iekļauti Baha, Bēthovena, Brāmsa, Mocarta, Haidna, Šūmaņa, Grīga, Mendelszona, Prokofjeva, Šūberta, Hačaturjana, Šostakoviča, Štrausa, Čaikovska, Elgāra, Voltona, Britena Dvoržāka, Lalo, Honegera un Sensānsa skaņdarbi.
Izcilais mūziķis spēlē Matteo Gofrillera čellu, kas izgatavots Venēcijā 1727. gadā.
Festivāla atklāšanas koncerta pirmajā daļā, kā pēdējos gados jau ierasts, uz “Lielā dzintara” skatuves kopā ar Liepājas Simfonisko orķestris kāps arī jaunās zvaigznes – Valda Vikmaņa Latvijas Jauno atskaņotājmākslinieku konkursa laureāti, radot neatkārtojamu muzikālu piedzīvojumu, kurā satiekas jaunības degsme un pieredzējušu meistaru briedums.
2025. gadā no 8. līdz 22. martam jau 33. reizi mirdzēs Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kas šoreiz noritēs Liepājas 400 gadu jubilejas zīmē un kurā īpaša loma būs atvēlēta tieši klaviermūzikai. Liepājas Simfoniskais orķestris koncertzālē “Lielais dzintars” klausītājiem piedāvās piecus koncertus un vedīs ceļojumā pa plašo mūzikas pasauli, piestājot simfoniskā klasicisma un romantisma, džeza, kamermūzikas un arī opermūzikas pieturās.
Zvaigžņu festivāla programma atrodama orķestra mājaslapā: https://lso.lv/festivali/zvaigznu-festivals. Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.
33. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Liepājas pilsēta.
Papildu informācijai
Iveta Vēvere
Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: 29 287 345
E-pasts: pr@lso.lv