Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Liepājas inovāciju uzņēmums “InPass” kopā sadarbības partneriem izstrādās unikālu kuģu emisijas uzraudzības sistēmu23. marts, 2021Uzņēmējdarbība

    Kravas kuģis tālu jūrā
    1 no 1

    Liepājas inovāciju uzņēmums “InPass” projektā “Ultraportatīva nepārtrauktas emisijas uzraudzības sistēma” (“Ultra-Portable continuous emission monitoring system”) kopā ar Liepājas universitātes dabas un inženierzinātņu fakultāti un diviem Dānijas partneriem izstrādās kuģu emisijas uzraudzības sistēmas, kā rezultātā taps unikāla mērierīce – komunikāciju kontrolieris.

    “Aviācijas un kuģniecības nozarēs šobrīd visstraujāk pieaug siltumnīcu gāzu emisiju apjomi. Jau no pagājušā gada visā pasaulē ir stājies spēkā kuģu degvielas sēra satura ierobežojums. Šo nozaru radīto emisiju apjoms pēdējo 30 gadu laikā ir palielinājies visstraujāk visas transporta nozares vēsturē,” norāda uzņēmuma vadītājs Raivis Ekšteins.

    Emisiju sistēmas uzraudzībai “InPass” tehniskā komanda izstrādās unikālu mērierīci, kura ir nepieciešama, lai nodrošinātu savstarpējo komunikāciju ar pārējām sistēmā uzstādītajām mērierīcēm. Tās uzdevums būs apkopot datus un uzglabāt serverī, lai tos pēc tam varētu izanalizēt. “No mūsu sadarbības partneru puses tā ir liela uzticēšanās un līdzšinējā uzņēmuma darbības pieredze būs noderīga unikālas mērierīces tapšanā,” ir pārliecināts R. Ekšteins.

    Starptautiskā projekta vadošais partneris ir Dānijas uzņēmums “Instrumatic Marine”, kuram ir vairāk nekā 40 gadu liela pieredze vides monitoringā.

    ”Šī ir lieliska iespēja mums visiem sadarboties tik vērienīgā projektā. Katrs partneris veicina projekta attīstību ar unikālām prasmēm un zināšanām, lai lieliskas lietas notiktu!” piebilst Karstens Hansens, “Instrumatic Marine” vadītājs.

    Viens no projekta sadarbības partneriem ir Dānijas Nacionālais metroloģijas institūts. Institūts Dānijā ir viens no septiņiem Dānijas pētniecības un tehnoloģiju organizāciju asociācijas (GTS) bezpeļņas uzņēmumiem, kas sniedz plašus pakalpojumus un atbalstu privātajiem un valsts uzņēmumiem, kas saistīti ar jaunākajām tehnoloģijām, tajā skaitā ar metroloģijas sistēmām un to akreditāciju. Ik gadu institūts piedāvā jaunus un uzlabotus pakalpojumus, kuri ir balstīti fundamentālās metroloģijas jomās. Šajā projektā institūts mērierīcei izstrādās sensoru.

    Unikālā komunikācijas kontroliera izstrādē ir iesaistīta arī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte, kura veiks matemātiskus aprēķinus un testus, lai nodrošinātu nevainojamu mērierīces darbību.

    Līdz jūlija beigām ir plānots pabeigt darbu pie ierīces prototipa izveides, kam sekos dažādi ierīces testēšanas darbi. Visu projektu ir plānots realizēt līdz 2023. gada augustam.

    Projekts tiek īstenots “Eurotars-2” programmas ietvaros un līdzfinansējumu nodrošina Valsts izglītības attīstības aģentūra un Dānijas Inovāciju fonds (IFD). “Eurostars-2” ir Eiropas Komisijas programmas “Apvārsnis 2020” un “EUREKA” Sekretariāta apvienotā programma, kas atbalsta pētniecībā un attīstībā iesaistītus mazos un vidējos uzņēmumus inovatīvu produktu, pakalpojumu vai tehnoloģiju izstrādē.

    Papildu informācija

    Raivis Ekšteins
    Liepājas inovatīvā uzņēmuma “InPass” vadītājs
    Tālrunis: 29 873 054
    E-pasts: raivis@inpass.lv
    www.inpass.lv