Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Liepājas Ilgtspējīgas industrijas centra partneri vienojas par turpmākās darbības prioritātēm6. decembris, 2024Uzņēmējdarbība

    1 no 1

    Liepājas Ilgtspējīgas industrijas centra partneri 2024. gada 4. decembrī pulcējās uz pirmo kopīgo darba sanāksmi, lai vienotos par konkrētiem soļiem savstarpējā sadarbībā, komunikācijā, kā arī izstrādātu rīcības plānu tuvākajam periodam, lai Liepāja, Latvija, Baltijas jūras reģions iegūtu enerģētisko neatkarību un ekonomisko attīstību, vienlaicīgi, nodrošinot ES klimatneitralitātes un ilgtspējas mērķu sasniegšanu.

    Pirmā sanāksme norisinājās RTU telpās, kas ir nozīmīgs sadarbības partneris, gan veicot zinātnisko izpēti, gan inovatīvu, jaunu tehnoloģiju izstrādi, gan veidojot studiju programmas, kas sagatavos speciālistus zaļās enerģētikas, viedās ražošanas nozarēm, kuras plānots attīstīt.

    Noslēdzot vienotu paziņojumu par stratēģiski svarīgu privāto investīciju projektu īstenošanu Liepājā zaļās enerģētikas, viedās ražošanas jomā 2024. gada 12. novembrī, visi tā dalībnieki vienojās par Liepājas Ilgtspējīgās Industrijas centra izveidi Liepājas speciālās ekonomiskā zonas teritorijā.

    Liepājas Ilgtspējīgas industrijas centra mērķis ir kļūt par centrālo spēlētāju Baltijas reģionā zaļās enerģijas un inovatīvu tehnoloģiju jomā. Tajā apvienojušies uzņēmumi Van Oord, Euroports, Smulders, CIS Liepāja, GI Termināls, Fokker Next Gen Latvia, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, Liepājas pilsētas dome, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Rīgas Tehniskā universitāte.

    Plānotie projekti:

    1. Atkrastes vēja atbalsta bāze un lielgabarīta kravu terminālis Liepājas ostā, izveidojot infrastruktūru vēja parku būvniecībai Baltijas jūrā un lielgabarīta konstrukciju ražotņu izvietošanai, ostas piestātņu tuvumā. Realizē uzņēmumi Van Oord, Euroports un Smulders.
    2. Ūdeņraža ražotne un termināls – Ūdeņraža ražošana, izmantojot atjaunīgos energoresursus. Realizē uzņēmums CIS Liepāja.
    3. Ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) rūpnīca – SAF degvielas ražošana, kas veicinās aviācijas nozares pāreju uz videi draudzīgākiem enerģijas avotiem. Realizē uzņēmums GI Termināls.
    4. Ar ūdeņradi darbināmu lidmašīnu ražošana – pasažieru lidmašīnu ražošana Liepājas lidostas teritorijā, kas veicinās aviācijas nozares dekarbonizāciju. Realizē uzņēmums Fokker Next Gen Latvia.
    5. CO2 eksporta terminālis – rūpniecībā un enerģētikā emitētā un savāktā oglekļa dioksīda uzglabāšana un transportēšana. Realizē uzņēmums GI Termināls.

    Kopīgā paziņojuma mērķis ir noteikt attīstības projektiem augstāko prioritāti valdības dienas kārtībā, nodrošinot nepieciešamo valsts atbalstu, gan vienkāršotu procedūru un saskaņojumu veidā, gan nodrošinot nepieciešamo finanšu instrumentu pieejamību un ieguldījumus infrastruktūrā. Šie projekti veicinās Latvijas ekonomikas ilgtspēju, radīs jaunas augsto tehnoloģiju nozares, sekmēs valsts IKP pieaugumu un rūpniecības attīstību.

    Par Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi

    Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde nodrošinot kvalitatīvu un pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi, un veicina Liepājas SEZ teritorijas attīstību vienotā pārvaldībā ar saprotamiem nosacījumiem, kas piesaista investorus, kuri darbojas viedās, ilgtspējīgās, augstas pievienotās vērtības nozarēs, jo īpaši ražošanas, zaļās enerģijas un tehnoloģiju jomā, radot jaunas, kvalificētas darbavietas ar konkurētspējīgu atalgojumu.

    Informāciju sagatavoja

    Līga Ratniece-Kadeģe
    Komunikācijas un korporatīvās pārvaldības speciāliste
    Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde
    Tālrunis: 29 233 446