Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Liepāja 2027 Kopienu programmā atbalstīti 12 dažādi projekti visā (ne)miera zemē27. marts, 2025Kultūra

    Kopienu pārstāvju tikšanās
    1 no 1

    Noslēgusies nodibinājuma “Nodibinājums Liepāja 2027” (Liepāja 2027) sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Initium” un British Council pārstāvniecību Latvijā organizētā Kopienu programmas 1. kārta, kā rezultātā finansiālu atbalstu kopumā 10 800 eiro vērtībā saņēma 12 aktīvo iedzīvotāju un organizāciju izstrādātie projekti.

    Lai veicinātu kopienu veidošanos un stiprinātu cilvēku piederības sajūtu savai dzīvesvietai un veicinātu pilsoniski aktīvas sabiedrības veidošanos, Liepāja 2027 uzsāka realizēt apkaimju stiprināšanas un atbalsta programmu “Kaimiņu būšana”.

    Kopienu stiprināšanas un atbalsta programma ir darbību un ideju kopums, kas izveidots ar mērķi aktivizēt Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadu iedzīvotājus, veidojot spēcīgas kopienas. Kopumā programmā darbojās 12 dažādas biedrības un projektu veidotāji.

    Programmā tika pielietota kopienu mākslas metodoloģija, izmantojot mākslas, kultūras un sociālos instrumentus, lai visā (ne)miera zemes teritorijā (Liepāja, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadi) stiprinātu labu kaimiņu būšanu, veicinātu rūpes par savu apkārtējo vidi, iemācītos labāk vienam ar otru sadarboties u.c..

    Reizi mēnesī norisinājās klātienes apmācības un kopīgas tikšanās - tika apgūtas zināšanas kopienu mākslas metodikās, varēja iemācīties, kā padarīt savu apkaimi labāku un piepildītu ar interesantu un augstvērtīgu saturu. Kopīgi tika izstrādātas dažādas idejas un to realizācijas plāni, kā arī bija iespēja uzzināt par dažādām papildu finansējuma iespējām.

    Pirmā posma noslēgumā biedrības prezentēja savas idejas un žūrija lēma par finansējuma atbalsta piešķiršanu konkrētu projektu realizācijai.

    • Biedrības “Ziemupīte” plānotajam projektam “Dziesmas tinu kamolā” piešķirti 1000 eiro. Projekta mērķis bija veidot Ziemupes ciema iedzīvotāju savstarpējo komunikāciju, ļaujot tādējādi iepazīt jaunpienācējus, kā arī atjaunot saikni ar tiem, kas no Ziemupes aizgājuši. Svarīga ir saziņa starp iedzīvotājiem, un notikumi, kas pašos iedzīvotājos rosina vēlmi savstarpēji iepazīties, sadarboties, vienam otru cienīt, ieraudzīt kaimiņu, būt par atbalstu un saņemt to, ja nepieciešams, vārdu sakot – justies kā vienā veselumā un lepoties ar savu ciemu un cilvēkiem tajā.
    • Biedrības “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” projektam “Sakas upju stāsti” piešķirti 800 eiro. Projekta mērķis ir veicināt Sakas pagasta iedzīvotāju iesaisti kopienas veidošanas procesos, iedrošinot dažādu sabiedrības grupu pārstāvjus līdzdarboties aktivitātēs un ideju ģenerēšanā, tā radot augsni tālākai sadarbībai, Sakas vārda popularizēšanai un iedzīvotāju labbūtības veicināšanai ilgtermiņā. Projekta ietvaros plānotie pasākumi ietver – teritorijas sakopšanas talkas, atmiņu stāstu apkopošanu, kopienas stiprināšanas pasākumus un nākotnes vīzijas formulēšanu, veicinot Sakas iedzīvotāju – gan bijušo, gan esošo – piederības sajūtu savai dzīves, darba un izcelsmes vietai.
    • Biedrības “Aizputes Renesanses biedrība” projektam “Aizputes Vecpilsētas svētki” piešķirti 900 eiro. Ar projekta palīdzību Aizputes renesanses biedrība plāno izveidot jaunu, ikgadēju svētku svinēšanas tradīciju Aizputē, kurā tiktu veicināta kopienas un Aizputes iedzīvotāju saliedētība, stāstīti vietu, lietu un cilvēku stāsti, tādējādi stiprinot vietas piederības sajūtu un vēsturiskā mantojuma novērtēšanu.
    • Biedrības “Kuldīgas senioru skola” projektam “Kopienas spēks – mūsu rītdiena” piešķirti 800 eiro. Paredzēts, ka tas veicinās Kuldīgas kopienas saliedētību un iedzīvotāju aktīvu līdzdalību, organizējot kopienas stāstu vakarus, radošās darbnīcas un diskusijas. Mērķis ir stiprināt vietējo identitāti, iesaistot dažādas paaudzes un veicinot sadarbību.
    • Biedrības “Otanka” projektam “Pavasara dziesmas Otaņķos” piešķirti 800 eiro. Šī aktivitāte vērsta uz iedzīvotāju līdzdalības veicināšanu Liepājas valstspilsētas apkaimē, Dienvidkurzemes novada Nīcas un Otaņķu pagastos. Tā būs iespēja izteikt savu viedokli, aktīvi iesaistīties un līdzdarboties kopienas procesos un aktivitātēs, stāstīt vēstures stāstus laikmetīgā formātā, veicinot diskusijas, pārdomas mūsdienu sabiedrībā un dodot balsi kopienas jauniešiem, kas kuratora vadībā veidos vēsturiskā mantojuma izstādi.
    • Kultūras attīstības biedrības „Tapala lapa” projektam “(ne)miers namdaru ielā jeb neturi sveci zem pūra” piešķirti 700 eiro. Projekta mērķis ir saglabāt šīs vietas un tās cilvēku unikālos stāstus. Pasākuma organizatori iedrošinās iedzīvotājus dalīties atmiņās un pieredzēs, veidojot kopīgu vēstures mozaīku. Šis būs stāsts par pārmaiņām, identitāti un māju sajūtu – par to, kas padara Namdaru ielu unikālu.
    • Biedrības “Radi Vidi Pats” projektam “Izkāp no centra” piešķirts 1000 eiro liels finansējums.Iniciatīvas mērķis ir izraisīt pirmo impulsu kopienu kultūras festivālam Liepājas apkaimēs, piesaistot jaunus cilvēkus, interesentus un sadarbības partnerus.. Iedvesmojoties no Eiropas tradīcijas, plānots organizēt pilsētas apkaimju festivālus, šīs iniciatīvas mērķis ir veicināt pilsonisko iesaisti, iedvesmojot iedzīvotājus sadarboties plānošanā un brīvprātīgajā darbā, sniedzot platformu vietējām balsīm, kuras parasti ir mazāk aktīvas, kā arī veidot dzīvīgākas un vienotākas apkaimes.
    • Biedrības “Baringtons K2” projektam “Jauniešu kopienas aktivizēšana un iesaiste Karostas pasākumu organizēšanā” piešķirti 1000 eiro. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu (15-22 gadi) kopienas aktivizēšanu un līdzdalību kultūras norisēs Karostā, izpētot viņu intereses, nodrošinot platformu pašizpausmei un attīstībai, kā arī iesaistot viņus Lāčplēša dārza svētku Jauniešu zonas izveidē un citu pasākumu organizēšanā, lai stiprinātu viņu piederības sajūtu vietējai kopienai un Liepājai kopumā.
    • Ritai Rozentālei piešķirti 750 eiro. Jaunliepājnieki tiks aicināti uz draudzīgu kopā sanākšanu – pasēdēt, padomāt un kopā darīt. “Radi savu Jaunliepāju!” ir iesaistošs kultūras pasākums ar mērķi sapulcināt vietējos iedzīvotājus, lai kopīgi apzinātu apkaimes vajadzības, dalītos idejās un iedvesmotos no veiksmīgiem kopienas pieredzes stāstiem. Tiks izveidota "Ideju lāde" – vieta, kur iedzīvotāji varēs dalīties savos priekšlikumos par nākotnes iniciatīvām.
    • Personu grupas (Kristīne Dzelme, Anna Protčenko, Ērika Korāte) projektam “Vēsturiskā Velnciema izpēte” piešķirti 1200 eiro. Ziemeļu priekšpilsētas aktīvo iedzīvotāju iniciatīvas grupa plāno īsteno projektu, organizējot virkni pasākumu, lai atklātu apkaimes vēsturi un saliedētu kopienu. Paredzētas pastaigas ar gidu, apkaimes iedzīvotāju stāstu vakari.
    • Liepājas rezidenču un kultūras centra projektam “Jaunliepājas radošais perons” piešķirti 990 eiro. Jaunliepājnieki un citi radošie prāti tiks aicināti uz kopā sanākšanu, lai iedegtu dzirksteli jaunai iniciatīvai – izveidot pastāvīgu radošo un kultūras centru Jaunliepājā.
    • Biedrības “Zelta rudens” projektam “Paaudžu satikšanās” piešķirti 860 eiro. Projekta mērķis ir izmantojot satikšanos mūzikā, modē un atmiņu stāstos, veicināt dialogu starp dažādām paaudzēm un organizēt kultūras pasākumu, kas vērsts uz dažādu grupu iedzīvotāju līdzdalības veicināšanu Liepājā.

    Kopienu programma tiek realizēta Liepāja 2027 programmas “Kaimiņu būšana” ietvaros, ar Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu, sadarbībā ar nodibinājumu “Fonds Initium” un British Council pārstāvniecības Latvijā programmas "People to People" līdzfinansējumu.

    Sekojiet līdz aktualitātēm Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mājaslapā www.liepaja2027.lv

    Informāciju sagatavoja

    Zita Lazdāne
    Nodibinājums “Nodibinājums Liepāja 2027”
    Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
    Tālrunis: 22 017 277
    E-pasta adrese: zita.lazdane@liepaja2027.lv