Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Iedzīvotāji ir aicināti pieteikties bezmaksas mācībām projekta "Sabiedrības digitālo prasmju attīstība" ietvaros10. aprīlis, 2025Izglītība

    Mācību klase
    1 no 1

    Lai veicinātu iedzīvotāju digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstību un personu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, t.sk. nodarbinātībā, ikdienas sadzīves jautājumu mūsdienīgā risināšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā, iedzīvotāji ir aicināti piedalīties apmācībās un pilnveidot savas digitālās prasmes.

    Mācības var apgūt gan kopā ar mentoru, gan pašmācības ceļā. Apgūstot mācības pašmācības ceļā ir iespēja mācīties sev ērtā vietā un laikā. Turpretī apgūstot mācības kopā ar mentoru ir iespēja saņemt atbalstu un atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Mācības ar mentora atbalstu tiek nodrošinātas gan klātienē, gan tiešsaistē. Mācībām klātienē var pieteikties trīs dažādās vietās, ņemot vērā to, kur pašam iedzīvotājam ir visērtākā lokācija mācību apgūšanai - ir Peldu iela 5, Klāva Ukstiņa iela 17-23 vai Autoru iela 4/6.

    Mācības klātienē un attālināti ar mentora atbalstu tiek organizētas grupās no 8 līdz 15 dalībniekiem. Apmācību kopējais ilgums ir 8 akadēmiskās stundas, kas kopumā veido 4 tikšanās reizes, katrā reizē mācības apgūstot 90 min.

    Mācības ir sadalītas 3 mācību līmeņos.

    • Pirmajā līmenī ir iespējams apgūt pamata prasmes darbam ar datoru un viedtālruni un to kā veikt darbības tiešsaistē, piemēram, meklējot ziņas vai citu noderīgu informāciju digitālajā bibliotēkā. Tāpat tiks izveidots e-pasts un apgūta tā lietošana. Tiks pārrunāti digitālās drošības pamati un noteikumi, izmantojot datoru un viedtālruni, lai pasargātu sevi digitālajā vidē, neuzķeroties uz krāpnieku ziņām un zvaniem.
    • Otrajā līmenī tiks mācīts kā izveidot un izmantot e-parakstu, kā autorizēties, veikt maksājumus un pārbaudīt konta atlikumu internetbankā, kā instalēt un sazināties caur WhatsApp lietotni, kā veikt pirkumus internetā, kā glabāt un pārvaldīt failus, kā atpazīt neuzticamus avotus un kritiski izvērtēt, vai informācija ir patiesa, kā aizsargāt sensitīvus datus un nodrošināt datu drošību gan telefonā, gan datorā.
    • Trešajā līmenī ir iespējams apgūt kā izmantot tādus e-pakalpojumus kā Latvija.gov.lv, elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), e-veselība, epakalpojumi.lv, un kā izmantot transporta un mobilitātes aplikācijas ikdienā un kā noteikt informācijas avotu uzticamību un kvalitāti.

    Pēc mācību pabeigšanas 8 akadēmisko stundu apjomā un atkārtotas pašpārbaudes testa aizpildīšanas, dalībnieks iegūst apliecību par apgūtajām digitālajām prasmēm.

    Šobrīd ir veiksmīgi noslēgusies pirmā klātienes mācību grupa, kura apguva mācību 2. līmeni un 12 iedzīvotāji saņēma apliecības par digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstīšanu, kā arī daļa no dalībniekiem ir izvēlējušies turpināt mācības 3. līmenī.

    Iedzīvotāji ir aicināti pieteikties mācībām Peldu ielā 5, 3. stāvā, 321. kab., pie Lauras Uščinas (tālrunis: 63 489 166) vai patstāvīgi aizpildot prasmju pašnovērtējuma zināšanu testu un piesakoties mācībām Valsts Izglītības attīstītības aģentūras (VIAA) mājaslapā stars.gov.lv.

    Iespēja pieteikties bezmaksas mācībām un apgūt kādu no līmeņiem vai visus 3 mācību līmeņus ir līdz 2026. gada 30. aprīlim, kas ir projekta noslēguma termiņš.

    Informāciju sagatavoja 

    Liepājas Izglītības pārvalde
    Adrese: Peldu iela 5, LV-3401, Liepāja
    E-pasta adrese: info@liepaja.edu.lv